Our Alumni

Please find below a list of your past graduating classes.

Class of 2015
Veronica Abernathy
Kesha-Gaye Anderson
Adam Sprouse-Blum
Amitava Das
Dana El-Sherif
Homa Gerami
Saqib Hafeez
Nina Hicks
Mohammad Jabr
German Lafaurie
Fallon Mattis
Basant Sandhu
Trang Son


Class of 2012
Jeremy Boyd
Mohammed Chowdhury
Iris Erguder
Isabela Jankowska
Madhavi Nagapaga
Obi Ogbanna
Amar Ouadi
Edgar Salazar
Theodore Tanke
Yusef Williams


Class of 2009
Lohrasb Ahmadian
Uche Akwuba
Seblewongel Bulcha
Kayra Cepin
Shoba Cherian
Eduardo Hidalgo
Sabesan Karuppiah
Anele Manfredini
Juan Orozco
Enma Santin

Class of 2006
Ayman Abdou
Parven Akhter
Shazia Ambreen
Maria Birotte
Jorge Nonell
Indrani Persaud
Marie Severe
Anitha Vemulapall






Class of 2003
Oludotun Akinde
Moses Alade
Marlon Castillo
A Channabasavaih
Nurul Islam 
Sabrina Mahboob
Winifred Oniah
Vijaya Polavarapu
Alba Pumarol

Class of 2000
Maria Abad
Napeena Achi
Leonid Bukhman
Mery Gomez
Tehmina Khan
Luisa Lopez-Luciano
Michael Obifune
Sethuraj Raj
Rezina Shahid


Class of 1997
Rounak Ahmed
Yasmeen Ahmed
Maria Almonte
Meg Egbunike
Nasir Khan
Shantasri Mukhopadhyay
Lisa Vallow
Rajya Yalla

Class of 1994
Moses Alade
Marc Cadet
Luis Campillo
Augustine Egbunike
Deborah Hunter
Assad Kazemi
Marise Kelly
Moise Mathurin
Long Nguyen
Class of 2014
Paul Chukelu
Micheline Epstein
Manuel Franco
Alketah Frazier
Rodger Green
Taurean Howard
David Lazala
Lavanya Marella
Raj Gopal Oggu
Linette Rosario
Ayilam Sudhakar
Denise Trinh
Steven Yee
Parnian Zandieh


Class of 2011
Marissa Araw
Michel Bornacelly
John Forney
Anil Gogineni
Maureen Kwankam
Thaddeus Lynn
Musulu Mbayanga
Walter Okoro
Mark Petrovani
Albert Slezinger
Wei Wang

Class of 2008
Fernando Diaz
Chandra Mangra
Abdolreza Mohammadian
Emem Okonkwo
Faithe Osime
Ram Paneru
Anthony Posca
Altaf Shaik
Anele Slezinger
Myriam Vanegas

Class of 2005
Olufunmilayo Adeyanju
Theresa Bravo
Chakradhar Desaraju
Mohammed Elsayed
Ammar Kafa
Khaled Mohammed
Haleh Mohseni
Swaroopa Ramdas
Vijaya Reddi
Denny Rodriguez
Sailaja Daminen



Class of 2002
Sridevi Damera
Lakhbir Dhillon
Luis Jaramillo
Radhakrishnan Jonna
Kaul Kamlesh
Olowale Morafa
Cima Nwizu
Naiyera Parween
Xhevat Sinanaj
Sharmeen Sultana

Class of 1999
Jawaid Ahsan
Ernesto Bonilla
Fabienne Daguilh
Saumyajit Datta
Tagbo Ekwonu
Sawuya Lubega
Kumarie Nandi
Gulshan Nazir
Augusto Zevallos


Class of 1996
Jacqueline Belamy
Hamere Demessie
Adel Guindy
Shaid Husan
Binh Le
Dat Nguyen
Silver Masaba
Odauh Osaro

Class of 1993
Leila Almedia
Naomi Ihedioha
Chinh Le
Franck Leveille
Jorge Lugo
Michel Fritznel
James Mumford
Sonia Ramirez
Devender Singh
Emmanuel St Louis

Class of 2013
Akintunde Akinola
Omar Boissard
Kurt Bravata
Jenna Butner
Sneha Chacko
John Chou
Monika Kumanova
Anna Prishutova
Kerone Thomas





Class of 2010
Anna Araw
Ricardo Gomez
Johanny Herrera
Sri Lakshmi Kadiyala
Sachin Maskey
Nabella Mughal
Paula Parkerson
Parul Saxena
Saeid Tafreshi
Mario Vazquez


Class of 2007
Carlos Almonte
Olubayo Fadare
Rama Kompella
Soni mathew
Anitha Mullangi
Mohammad Nasar
Linus Ngante
Remigius Okea
Charles Pastor
Jose Tiburcio

Class of 2004
Praveen Bolarum
Irene Cergnul
Dawod Dawod
Showkat Khan
Virginia Martinez
Elizabeth Maxwell
Gretchen Pai
Sarojini Radhakrishnan
Achla Raina
Guillermo Ramirez
Daniela Rojas-Molina
Mihaela Templer
Khatuna Topadze
Srinivasa Sattiraju

Class of 2001
Narendar Arcot
Kamakshi Baig
Roopa Dani
Tatiana Hernandez
Obafemi Okuwobi
Ismet Saifullah
Shrima Sarkar
Banani Sha
Nashiha Shahid
Haralambie Siscu

Class of 1998
Kaniz Begum
Vijaya Dasri
Alex Fleury
Purnima Garg
Asceline Go
Olga Goulko
Jahansir Hossen
Thomas Irungu
Arefin Siddique
Padmini Vadada

Class of 1995
Cesar Banda
Karam Bansel
Padmini Gunadeva
Deborah Huner-Brown
Marise Kelly
Jun-Wen Shun



Class of 1992

Gilbert Arenas
Maribel Aviles
Raymond Baez
Marin Bautista
Jean Burg
Ron Burgos
Nelson Kraucak
Joe Lemaire
Barbara Malcher
Elizabeth Schwartzburt
Gerry Valme